Here are the medals for all the teams who took part in The WEKAF European Championships in London on 21/22/23 July 2017. Congratulations to all the fighters who came as FIGHTERS but left as FRIENDS.
FEMALE NON-TRADITIONAL FORM

1ST. DIANA FAUNER  G.B 

2ND. JASMIN DIXON  G.B.

FEMALE TRADITIONAL FORM

1ST. SIV FAABENG  NORWAY

2ND WINNIE GOH  G.B.

MALE TRADITIONAL FORM -MUSIC

1ST. BARRY LITTLEJOHN G.B

2ND AAKE BJORK STEIN  NORWAY

TAMAS NAGY   HUNGARY

MALE NON-TRADITIONAL FORM

1ST TIM DWYER G.B.

2ND FABRICE FOUSSE  FRANCE.

3RD IMRE DISZNOS HUNGARY

MALE TRADITIONAL FORM 

1ST JERRY MCSHARRY  IRELAND

2ND MARTIN HISLOP G.B.

3RD RICHARD GORDON G.B.

PADDED STICK JUNIORS MALE

1ST DANIEL TOMASONI ITALY

 2ND VALENTINO MURRONI ITALY

3RD LEONARDO D' ARRIGO ITALY

PADDED SINGLE STICK CADETS MALE

1ST CLOCOTILA RAZVAN MARIAN  ROMANIA

2ND ABDUR ZAYD G.B

PADDED STICK LIGHT WEIGHT FEMALE

1ST. GUILIA VOLPI  ITALY

2ND SABRINA MELARANCI ITALY

3RD WINNIE GOH  G.B.

PADDED STICK WELTER WEIGHT FEMALE

1ST. ORSOLYA LEVIA HUNGARY

DIANA FAUNER G.B.

PADDED STICK MIDDLE WEIGHT FEMALE 

1ST DORIS PFEIFFER   LEICHTENSTEIN

2ND SIV FAABENG   NORWAY

PADDED SINGLE STICK LIGHT WEIGHT VETS MALE

1ST. SHAMIM RAHMAN G.B.

2ND JERRY MCSHARRY  IRELAND

PADDED STICK WELTER WEIGHT VETS MALE 

1ST MORENO GATTAMELATI   ITALY

2ND REINHARS SCHWEIGHOFER LEICHTENSTEIN

3RD. ERMAR ALEXANDER G.B.

PADDED STICK MIDDLE WEIGHT VETS MALE  

1ST LUCA RAVERA ITALY

2ND REINHARD SCHWEIGHOFER   LIECHTENSTEIN

3RD KEVIN LITTLEJOHN G.B.

PADDED STICK LIGHT HEAVY WEIGHT VETS MALE 

1ST STEFANO ZARRI   ITALY 

2ND KIM RUNAR GJELSTENLI   NORWAY 

3RD. BARRY LITTLEJOHN  G.B. 

PADDED STICK SUPER HEAVY WEIGHT VETS MALE

1ST TAMAS NAGY   HUNGARY.

2ND CHRISTIAN VOLPI   ITALY 

PADDED STICK LIGHT WEIGHT MALE 

1ST DANIEL PAGNONI  ITALY

2ND MICHAEL CROFT G.B.

3RD FAHIM AHMED  G.B.

PADDED STICK WELTER WEIGHT MALE 

1ST RICHARD GORDON . G.B.

2ND MASHUDUR RAHMAN G.B.

3RD TOMM VOSS LUXEMBURG 

PADDED STICK MIDDLE WEIGHT MALE 

1ST JAMIE REID G.B.

2ND FLORIAN KOSLOWSKI  LEICHTENSTEIN

KENNY GREISH  LUXEMBURG

PADDED STICK HEAVY WEIGHT MALE 

1ST. PETER SOMONI  G.B.

2ND PHIL BALDOCK  G.B

3RD RHAJAN FEDRICO  ITALY

SINGLE STICK JUNIORS MALE 

1ST DANIEL TOMASONI   ITALY

2ND VALENTINO MURRONI   ITALY 

3RD ZAIN  G. B.

SINGLE STICK CADETS MALE

1ST ANDRIN HALDNER  LEICHTENSTEIN

2ND RAHAN G.B 

SINGLE STICK 16 YEARS MALE 

1ST CLOCOTILA RAZVAN MARION  ROMANIA

2ND ABDUR ZAYD  G.B.

SINGLE STICK LIGHT WEIGHT FEMALE 

1ST JO HICKS G.B.

2ND INDIGO STEADY G.B.

GUILIA VOLPI  ITALY 

SINGLE STICK MIDDLE WEIGHT FEMALE 

1ST ORSOLYA LEVAI  HUNGARY 

2ND DIANA FAUNER G.B.

3RD DORIS PFEIFFER  LEICHTENSTEIN

SINGLE STICK WELTER WEIGHT VETS MALE 

1ST VADIVELU SIVAGANESH   NORWAY 

2ND SHAMIM RAHMAN G.B.

3RD ERMAR ALEXANDER   G.B. 

SINGLE STICK MIDDLE WEIGHT VETS MALE 

1ST LUCA REVERA   ITALY 

2ND KEVIN LITTLEJOHN G.B.

3RD REINHARD SCHWEIGHOFER  LEICHTENSTEIN

SINGLE STICK LIGHT HEAVY WEIGHT VETS MALE 

1ST STEFANO ZARI   ITALY

2ND BARRY LITTLEJOHN  G.B.

3RD NICK HARKIN G.B.

SINGLE STICK SUPER HEAVY WEIGHT VETS MALE 

1ST CHRISTIAN VOLPI  ITALY 

2ND ISMAEL FRASER G.B.

3RD TAMAS NAGY HUNGARY

SINGLE STICK LIGHT WEIGHT MALE 

1ST DANIEL PAGNONI   ITALY

2ND CLAUDIO ALFIERI  ITALY 

3RD MICHAEL CROFT G.B.

SINGLE STICK WELTER WEIGHT MALE 

1ST TOMM VOSS  LUXEMBURG

2ND RICHARD GORDON  G.B.

3RD MASHUDUR RAHMAN  G.B.

SINGLE STICK MIDDLE WEIGHT MALE 

1ST CESARA LUNATO  ITALY

2ND IMRE DISZNOS  HUNGARY

3RD TOM LEE G.B.

SINGLE STICK SUPER MIDDLE WEIGHT MALE

1ST AAKE BJORK STEIN  NORWAY

2ND LEIGH PADGHAM  G.B.

3RD AMEDEO ZITO  LUXEMBURG 

 

SINGLE STICK HEAVY WEIGHT MALE 

1ST PETER SIMONI G.B.

2ND PHIL BALDOCK   G.B.

3RD RUSSELL ROBERTSON  G.B.

DOUBLE STICK CHILDREN MALE 

1ST VALENTINO MURRONI   ITALY 

2ND DANIEL TOMASONI  ITALY

3RD UTHMAN  G.B.

DOUBLE STICK 16 YEARS MALE 

1ST CLOCOTILA RAZVAN MARION  ROMANIA

2ND ABDUR ZAYZ  G.B.

DOUBLE STICK CADETS MALE 

1ST RAHAN   G.B.

2ND ALDRIN HALDNER   LEICHTENSTEIN

DOUBLE STICK LIGHT WEIGHT FEMALE 

1ST INDIGO STEADY G.B.

2ND PENNY KNIGHT  G.B.

WINNIE GOH G.B.

DOUBLE STICK WELTER WEIGHT FEMALE 

1ST SABRINA MELARANCI  ITALY 

2ND JENNY JORDON G.B.

3RD JO HICKS   G.B.

DOUBLE STICK MIDDLE WEIGHT FEMALE

1ST ORSOLYA LEVAI  HUNGARY

2ND DIANA FAUNER  G.B.

3RD SIV FAABENG  NORWAY

DOUBLE STICK WELTER WEIGHT VETS MALE 

1ST ERMAR ALEXANDER  G.B.

2ND SHAMIM RAHMAN  G.B.

3RD ABJOL MIAH  G.B.

DOUBLE STICK MIDDLE WEIGHT VETS MALE 

1ST LUCA RAVERA  ITALY

2ND ISRAEL FERREIRA  LUXEMBURG

3RD CHRIS WRIGHT G.B.

DOUBLE STICK LIGHT HEAVY VETS MALE 

1ST BARRY LITTLEJOHN   G.B.

2ND KIM RUNAR GJELSTENLI  NORWAY 

3RD STEFANO ZARRI   ITALY 

DOUBLE STICK SUPER HEAVY WEIGHT MALE 

1ST CHRISTIAN VOLPI  ITALY 

2ND ISMAEL FRASER   G.B.

3RD TAMAS NAGY   HUNGARY.

DOUBLE STICK LIGHT WEIGHT MALE 

1ST DANIEL PAGNONI   ITALY 

2ND CLAUDIO ALFIREI  ITALY 

3RD FAHIM AHMED   G.B.

DOUBLE STICK WELTER WEIGHT MALE 

1ST AMEDEO ZITO  LUXEMBURG

2ND RICHARD GORDON  G.B.

3RD MASHUDUR RAHMAN  G.B.

DOUBLE STICK MIDDLE WEIGHT MALE 

1ST FLORIAN KOSLOWSKI LIECHTENSTEIN

2ND AAKE BJORK STEIN  NORWAY 

3RD TOTH SILARD  SLOVAKIA

DOUBLE STICK SUPER MIDDLE WEIGHT MALE 

1ST LEIGH PADGHAM  G.B.

2ND AAKE BJORK STEIN  NORWAY

3RD AMEDEO ZITO  LUXEMBURG 

DOUBLE STICK HEAVY WEIGHT MALE 

1ST RHAJAN FEDERICO  ITALY 

2ND PETER SIMONI  G.B.

3RD PHIL BALDOCK   G.B.

TEAM EVENT FEMALE 

1ST TEAM G.B.

2ND TEAM NORWAY 

3RD TEAM ITALY

TEAM EVENT MALE 

1ST TEAM FRANCE 

2ND TEAM LUXEMBURG

3RD TEAM NORWAY.

   COUNTRY                        GOLD     SILVER     BRONZE         TOTAL          

   ITALY                                   18             7               5                    30

  GREAT BRITAIN                 15             27             21                    63

 HUNGARY                             4               1                4                     9

  NORWAY                               3               7               2                     12

  LIECHTENSTEIN                  3               3               2                     8

  ROMANIA                             3               0               0                      3     

   LUXENBURG                       2               2               3                      7

   IRELAND                              1               1               0                     2

   FRANCE                               1               1              0                      2

   SLOVAKIA                            0               0              1                     1

 

BEST CHILD FIGHTER  VANENTINO MURRONI   ITALY

 

BEST FEMALE FIGHTER   INDIGO STEADY   GREAT BRITAIN

 

BEST MALE FIGHTER  LUCA RAVERA    ITALY

 

TOP TEAM OF THE TOURNAMENT-ITALY