Here are the results from the Padded Single Stick, Long Stick,Team Forms and full armour Team Event Tournament which was held on Sunday March 25th. in Luton.


TEAM FORMS

1st Hybrid Doce Pares

2nd. SKJ 

PADDED SINGLE STICK FEMALE LIGHT WEIGHT

1st Diana Fauner

2nd. Jenny Jorden 

3rd. Gretchen Ivey

PADDED SINGLE STICK FEMALE MIDDLEWEIGHT

1st Abi Steady

2nd Gemma Jacob

PADDED SINGLE STICK MALE LIGHTWEIGHT

1st. Shamim Rahman

2nd. Fahim Ahmed

PADDED SINGLE STICK MALE WELTERWEIGHT

1st. Richard Gordon

2nd. David Yon

3rd. Daniel Palcu

PADDED SINGLE STICK MALE MIDDLEWEIGHT

1st Leigh Mitchell

2nd.Grant Smith.

PADDED SINGLE STICK MALE HEAVYWEIGHT

1st. Peter Simoni

2nd. David Hurley

PADDED SINGLE STICK MALE SUPER HEAVYWEIGHT

1st. Russell Robertson

2nd Rick Evans

3rd. Ashley Corrigan

PADDED SINGLE STICK MALE VETS MIDDLEWEIGHT

1st. Chris Wright

2nd Glenn Daniels

3rd.Albert Stepien

PADDED SINGLE STICK MALE VETS LIGHT HEAVYWEIGHT

1st. Burhan Nasir

2nd. Kevin Littlejohn

3rd. Simon Rebec Munn

 

PADDED SINGLE STICK MALE VETS HEAVYWEIGHT

1st. Barry Littlejohn

2nd Albert Stepien

3rd. Jamie Mcgowan

PADDED SINGLE STICK VETS SUPER HEAVYWEIGHT

1st. Ismael Fraser

2nd George Lamberton

PADDED SINGLE STICK VETS OVER SIXTY MIDDLE WEIGHT

1st Martin Hoslop

2nd Andre De Beer

PADDED LONG STICK FEMALE LIGHT WEIGHT

1st Diana Fauner

2nd Jenny Jordon

3rd. Gretchen Ivey

PADDED LONG STICK FEMALE MIDDLEWEIGHT

1st Abi Steady

2nd Gemma Jacob.

PADDED LONG STICK MALE LIGHTWEIGHT

1st Shamim Rahman

2nd Fahim Ahmed

PADDED LONG STICK MALE WELTERWEIGHT

1st. Richard Gordon

2nd David Yon.

3rd. Daniel Palcu

PADDED LONG STICK MALE MIDDLEWEIGHT 

1st Leigh Mitchell

2nd Grant Smith.

PADDED LONG STICK MALE HEAVYWEIGHT

1st Peter Simoni

2nd David Hurley

PADDED LONG STICK SUPER HEAVYWEIGHT

1st Russell Robertson

2nd Rick Evans

3rd. Ashley Corrigan

PADDED LONG STICK MALE VETS MIDDLEWEIGHT

1st.Chris Wright

2nd.Albert Stepien

3rd Glenn Daniels

PADDED LONG STICK MALE VETS LIGHT HEAVYWEIGHT

1st. Kevin Littlejohn

2nd Burhan Nasir

3rd Simon Rebec Munn

PADDED LONG STICK MALE VETS HEAVYWEIGHT

1st Barry Littlejohn

2nd. Jamie Mcgowan

3rd Albert Stepien

PADDED LONG STICK MALE VETS SUPER HEAVYWEIGHT

1st George Lamberton

2nd Amir Nasir

PADDED LONG STICK VETS OVER SIXTY MIDDLEWEIGHT

1st Martin Hislop

2nd Andre De Beer

FULL ARMOUR TEAM EVENT FEMALE

1st S K J

2nd. HYBRID TEAM C

FULL ARMOUR TEAM EVENT MALE 

1st HYBRID TEAM A

2nd RENT-A-TEAM

3rd KAS BADBOYS

BEST FEMALE FIGHTER

Jenny Jordon

BEST MALE FIGHTER

Martin Hislop

BEST TEAM FORM 

Hybrid Doce Pares